Sukcesy pedagogów

Filename: Herbik.png

Praca fotograficzna „Caravanserai 2” autorstwa dra hab. Marka Herbika, prof. uczelni, została przyjęta na wystawę pokonkursową oraz nagrodzona Srebrnym Medalem Stowarzyszenia Twórców Rzeczpospolitej na 10. Międzynarodowym Salonie "Martwa natura w fotografii" Częstochowa 2023/24.

Jury w składzie: Małgorzata Dołowska – AFRP, Tomek Sikora – ZPAF, Krzysztof Muskalski - EFIAP/p, PPSA, GAPU, G.APS, AFRP, ZPAF, dokonało oceny 160 nadesłanych prac i zakwalifikowało do konkursu 45 fotografii 26 autorów.

Wernisaż  wystawy odbył się 23 lutego 2024 r. w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Wystawie towarzyszy katalog.

Wystawa w potrwa do 7 kwietnia 2024 r.

dr hab. Marek Herbik

Absolwent Liceum Plastycznego w Łodzi. W latach 1985-1991 studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Obecnie jest profesorem uczelni w Instytucie Fotografii I Multimediów na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Twórczość w zakresie fotografii, grafiki artystycznej oraz nowych mediów. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.