Filename: logosy-galeria-amcor_7b7d7.jpg

Miło nam poinformować, że jury 15. Konkursu na małą formę graficzną, którego organizatorem Galeria Amcor w Łodzi, ogłosiło laureatów tegorocznej edycji.

Uczestnikami Konkursu byli studenci i studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Każdy autor mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace. Przedmiotem oceny były prace wykonane w technikach grafiki artystycznej (oprócz fotografii i grafiki cyfrowej) powstałe w latach 2022-2023. Maksymalna wielkość zgłoszonych do konkursu grafik wynosiła 20 × 25 cm.

Jury w składzie:

• Cezary Wojciechowski (przewodniczący jury), Dyrektor Generalny Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o. o.;
  • prof. Piotr Ciesielski, Akademia Sztuk Pięknych Łodzi;
  • prof. Lesław Miśkiewicz, Akademia Sztuk Pięknych Łodzi;
  • dr Dariusz Leśnikowski, UŁ, Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi;
  • Iwona Ciupa, HR Manager, Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o. o.

po obejrzeniu 57 grafik 28 autorów przyznało następujące nagrody:

• I nagrodę regulaminową – Kalinie Płużek za pracę: „Geneza grzechu”, akwaforta, akwatinta, 20 × 25,5, 2022;
  • II nagrodę regulaminową – Julii Latko za pracę: „Rój”, akwaforta, akwatinta, monotypia, 12 × 12, 2022;
  • III nagrodę regulaminową – Julii Grygorczyk za pracę „Strach”, akwaforta, akwatinta, monotypia, 12 × 12, 2022.

Przyznano również trzy wyróżnienia:

• Urszuli Sztubeckiej za pracę „Pôr do Sol”, linoryt barwny, 16 × 11,6, 2023
  • Adamowi Ejsmontowi za pracę: „King I”, akwatinta, sucha igła, 14 × 10, 2023
  • Esterze Lipman za pracę: „Chop House”, akwaforta, monotypia, 10 × 10, 2023

Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną od 2005 roku.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi dr hab. Przemysław Wachowski.

Za organizację i przebieg konkursu odpowiedzialny jest kurator Galerii Amcor – dr hab. Witold Warzywoda prof. uczelni.