Pracownicy akademiccy

Instytut Wzornictwa

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, od 2012 roku pracownik naukowo-badawczy macierzystej uczelni. W 2019 roku uzyskała stopień doktora sztuk plastycznych w dziedzinie sztuk projektowych. Kierownik Pracowni Projektowania Zrównoważonego na wydziale Sztuk Projektowych.

Entuzjastka zrównoważonego projektowania oraz działań popularyzujących naukę, w szczególności prac badawczych. Tworzy realizacje dla instytucji kultury, uczelni wyższych, inwestorów prywatnych. Specjalizuje się w projektowaniu wzorniczym produktu, wystawiennictwie, komunikacji wizualnej. W swoich realizacjach korzysta z możliwości jakie współcześnie daje rozwój technologiczny. Na równi z innowacyjnością ceni sobie funkcjonalność i estetykę produktu. W projektach stara się zachować jedność i równowagę pomiędzy wymienionymi wartościami. Wieloletni członek komisji dyplomowych i rekrutacyjnych. Regularnie współtworzy i uczestniczy w różnego rodzaju plenerach, warsztatach i wydarzeniach artystycznych organizowanych dla studentów.