Inne wystawy

Filename: MINIATURA_morfologia i plaszczyzny.jpg
  • plakat
    Filename: plakat_1000.jpg

Jubileuszowa wystawa „Morfologia linii i płaszczyzny”, która 9 maja 2024 r. o godz. 12.00 otworzy się w Galerii OdNowa, to podsumowanie 50-letniego okresu twórczości Aleksandra Józefa Olszewskiego, który dokładnie pięć dekad temu ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi).

Aleksander Olszewski  urodził się w 1944 roku w Radomiu. Studiował na PWSSP w Łodzi, dyplom uzyskał w 1974 roku w Pracowni Malarstwa prof. Lecha Kunki i Pracowni Projektowania prof. Aleksandry Pukaczewskiej. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu w Radomiu, twórcą Wydziału Sztuki i jego pierwszym dziekanem. Jest również założycielem Galerii Rogatka, Pentagon oraz pisma Arteria. Prowadzi prywatną galerię laboratorium „ArtSystem”. Pracuje nad cyklami odnoszącymi się do różnych zagadnień plastycznych, metodą nazwaną morfoizmem.

Kurator wystawy: dr hab. Joanna Trzcińska prof. uczelni
Projekt folderu: Aleksander Olszewski
Projekt plakatu: Jan Trojan

Aleksander Olszewski. Morfologia linii i płaszczyzny – obiekty, rysunki
Galeria OdNowa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
Budynek główny ASP, II p., pawilon E, s. 261

Czas trwania wystawy: 9-31.05.2024 r.
Wernisaż wystawy: 9.05.2024 r., godz. 12.00